Wykaz mieszkań do remontu w Mysłowicach.

Jak informuje nas Oficjalny Portal Miejski, jest nowy wykaz mieszkań do remontu. Wykaz mieszkań, wniosek i oświadczenie -kliknij i pobierz poniżej:

„W różnych dzielnicach, w różnych budynkach i w różnym stanie technicznym, lecz co najważniejsze – będące pożądaną alternatywą dla mieszkańców oczekujących na gminne lokale. W tym miesiącu lista mieszkań wykazanych do remontu jest kilkukrotnie razy dłuższa, co zwiększa tym samym szansę na to, że oczekujący szybciej dostaną swoje M.

W związku ze stałą rotacją lokatorów, w zasobach gminnych znajduje się sporo pustostanów mieszkalnych, które systematycznie przekazywane są do użytku. Już od kilku lat niemal każdego miesiąca mieszkańcy mają możliwość starać się o przydział mieszkania w zamian za przeprowadzenie w nim remontu.

Mieszkania do remontu są alternatywą dla osób, które nie dostały się na listę osób oczekujących na mieszkanie, które przekraczają kryteria dochodowe, pozwalające na przydział mieszkania komunalnego, a jednocześnie wykazują dochody gwarantujące faktyczne wykonanie deklarowanego remontu.

Jak wnioskować o mieszkanie do remontu?

  • 10. dnia miesiąca publikowany jest wykaz takich mieszkań wraz z opisem zakresu prac do wykonania;
  • mieszkaniec zainteresowany danym lokalem może udać się na jego oględziny (klucze dostępne we wskazanej Administracji MZGK);
  • wniosek dostępny zarówno na naszej stronie internetowej (https://bit.ly/2qpIOZ1), jak i w UM Mysłowice należy składać między 10. a 20. dniem miesiąca;
  • wszystkie złożone wnioski rozpatrywane są indywidualnie przez Społeczną Komisję Mieszkaniową, zwykle pod koniec miesiąca.

Deklarowany remont należy wykonać w przeciągu 3 miesięcy.”

Materiał z www.myslowice.pl