Jak duże podwyżki za wodę i ścieki czekają mieszkańców Mysłowic.

 

Podczas spotkania z mieszkańcami w dzielnicy Bończyk, Prezydenta Miasta został zapytany czy w tym roku będą podwyżki wody. Odpowiedź padła: nie będzie. Pomimo, że mieszkańcy nie mają ciepłej wody już od szóstego piętra to dodatkowo MPWiK Sp. z o.o. złożył do Wód Polskich wniosek taryfowy zwiększający opłaty za wodę i ścieki w Mysłowicach. Na Sesji Rady miasta dowiedzieliśmy się, że kwota ta będzie wynosiła w sumie 21,34 zł brutto za 1m3 . W rozbiciu jest to: 9,32 zł za 1m3 wody i 12,02zł za 1m3 ścieków. Mamy więc planowaną podwyżkę o około 31 % !!!

Dlaczego Mysłowiczanie mają płacić za nieudolne zarządzanie od wielu lat tą miejską spółką? Mieszkańcy na forach internetowych podpowiadają rozwiązania: „Spółkę MPWiK w Mysłowicach należy uporządkować, zrestrukturyzować a nie wyciągać dodatkowe pieniądze od mieszkańców w postaci podwyżek stawek o 31%”;  „Kochani mieszkańcy, gpw to ostatnia deska ratunku warunek pełną rzetelną informacją o stanie finansowym żeby nie okazało się że mpwik należy do Katowic a dług został w myslowicach za chwilę to samo będzie z szpitalem nr 2”.

Jeśli mowa o GPW. Trwają negocjację z tym jedynym dostawcą wody dla naszego miasta, których efektem ma być propozycja uratowaniem naszego MPWiK. Tak „uratowania”. Prezes GPW Łukasz Czopik na Sesji Rady miasta apelował –„ a osobiście to nawet błagam”, że trzeba podjąć jak najszybciej działania bo sytuacja jest bardzo poważna: „każdy dzień przybliża waszą spółkę do bankructwa a waszych mieszkańców do najdroższej w kraju wody”.