Kolejna afera z wycinką drzew na Bończyku?

Szykuje się kolejna afera z mega wycinką drzew na Bończyku! Niedawno mieszkańcy mocno protestowali przeciwko wycince drzew pod nowy market obok stacji Shell, a teraz miejscy urzędnicy przy pomocy radnych miejskich i dzielnicowych planują jeszcze większą wycinkę! Tym razem chodzi o ostatni większy skrawek terenu porośnięty wysokimi drzewami – przy skrzyżowaniu ul.Katowickiej i Bończyka (przy światłach). Teren ten urzędnicy planują przeznaczyć pod nową, duża stację benzynową. Dodatkowo oprócz stacji przez resztę terenu zielonego ma przebiegać zjazd z drogowej trasy średnicowej . Spowodować to może liczne komplikacje dla mieszkańców gdyż tam znajduje się uczęszczany przystanek autobusowy czy przejście dla pieszych.

Czy akurat ostatni skrawek zieleni z wysokimi, starymi drzewami to najlepsza lokalizacja na stację benzynową?

 

W dniu 22 października w Urzędzie Miasta, sala 204 o godzinie 15:30 odbędzie się dyskusja nad tym i innymi pomysłami które znalazły się w kolejnym podejściu do przepchnięcia planu zagospodarowania przestrzennego Wielka Skotnica – Katowicka – Bończyka.

Termin trudno uznać za przypadkowy – dzień po wyborach!! 

Jak poinformowali mieszkańcy dzielnicy obecna Rada Dzielnicy i stały bywalec spotkań Rady Dzielnicy – wice przewodniczący Rady Miasta startujący z 1 miejsca na liście jednego z  kandydatów na prezydenta wykazali się biernością w tym temacie pomimo, że znają  te plany przeznaczenia parku na stację benzynową od roku.

Obwieszczenie o wyłożeniu planu:    obwieszczenie_

Link do projekt planu zagospodarowania przestrzennego Wielka Skotnica – Katowicka – Bończyka na serwerze Urzędu Miasta:

http://www.bip.myslowice.pl/page/7375,ponowne-wylozenie-do-publicznego-wgladu-projektu-.html