Napiszcie do nas e-maila: prawemyslowice@gmail.com . Opublikujemy ciekawe: spostrzeżenia, uwagi, artykuły, niewygodne fakty. ZAPRASZAMY Wasze zdanie się liczy :) .

 

E-mail od mieszkańca z dnia 22.02.2018r.

„12 LAT MINĘŁO…..

Tyle właśnie czasu upłynęło odkąd wraz z moją rodziną wyprowadziłem się
z Zabrza i zamieszkałem na osiedlu Sigmy Janowskie. Miałem okazję załapać się na ostatnie dwa lata rządów osławionego Prezydenta Osyry oraz obserwować dwie pełne kadencje rządów obecnego Prezydenta .

Dwanaście lat to wystarczająco dużo czasu, aby wyrobić sobie zdanie na temat tego co w Mysłowicach się dzieje i móc w tej sprawie zabrać głos. Muszę z przykrością stwierdzić, że dzieje się niewiele, a z moich obserwacji oraz rozmów prowadzonych
z innymi mieszkańcami wyłania się obraz Mysłowic, jako miasta zaniedbanego, bez perspektyw i z brakiem szczęścia do osób, które tym miastem zarządzają.

Przez te dwanaście lat nasłuchałem się o budowie basenu, boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych itd. Itd. Od dwunastu też lat słyszę o rozwoju i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej min. na osiedlu na którym zamieszkuję. Do tej jednak pory żadne prace na osiedlu Sigmy Janowskie nie zostały rozpoczęte mimo, że
o fatalnym stanie sieci wodno – kanalizacyjnej świadczą pojawiające się co kilka dni ekipy remontowe MPWiK, które muszą usuwać mniejsze lub większe awarie.

Istnieje co prawda sporządzony w styczniu 2016r „Wieloletni plan rozwoju
i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2016 – 2020”,
w którym przewidziano, wymianę 1 700 m sieci wod-kan w ulicach Leśmiana, Fredry, Staffa, Gojawiczyńskiej, ale już dokument z 2017 r mówi o wymianie tylko 1 300 m sieci z pominięciem ulicy Leśmiana.

Dwanaście lat szybko minęło, ale Mysłowice i Mysłowiczanie nie mogą sobie już pozwolić na kolejne zmarnowane lata i składane obietnice bez pokrycia.

To miasto ze względu na swoje położenie, historię i mieszkających w nim ludzi zasługuje na to, aby stać się miastem, które szybko i prężnie się rozwija stając się miejscem, w którym chce się żyć i pracować.

To czy tak się stanie w dużej mierze zależy od samych mieszkańców, którzy dokonując w zbliżających się wyborach mądrych i odpowiedzialnych wyborów, mogą dać Mysłowicom i sobie samym szansę na lepsze jutro.  „