MPWiK – skoro było tak dobrze to dlaczego jest aż tak źle?

Rozpoczęły się rozmowy mająca na celu zbycie pakietu 49 proc. udziałów miasta w spółce MPWiK. Inwestorem zainteresowanym nabyciem  udziałów mysłowickich wodociągów jest Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe. Nie tak dawno nowy prezes MPWiK przedstawiał wizję programu naprawczego.

Dlaczego jest aż tak źle że trzeba wdrażać  program naprawczy czy wyprzedawać miejską spółkę w którą miasto wnosząc kolejne dokapitalizowania zainwestowało? Przecież przez długie lata prezydenta Edward Lasok stał murem z prezesem i zarządem mając do nich pełne zaufanie i biorąc za nich pełną odpowiedzialność. Trudno tu coś zgonić na poprzedników bo przecież obecny prezydent rządzi już 2 kadencje a wcześniej w był przewodniczącym Rady Miasta.

Szkoda tych straconych lat i ciągłego dokładania do MPWiK przez mieszkańców bo przecież to że miasto dokładało do MPWiK nie kosztem pensji prezydenta czy jego zastępców  a kosztem cięcia wydatków na mieszkańców!!!  Mieszkańcy również byli zmuszani do dopłacania  płacąc prawie 2x tyle za wodę co mieszkańcy okolicznych miast.

Czy prezydent Edward  Lasok wyciągnął jakieś konsekwencję za obecny stan MPWiK od poprzedniego zarządu czy prezesa?  Odpowiedź na to pytanie jest prosta i jednoznaczna NIE!